Rozwiązania medycyny mitochondrialnej
Mitoceutyki

Rozwiązania medycyny mitochondrialnej

11 marca 2020

Medycyna mitochondrialna staje się tematem, który w ostatnich latach zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Specjaliści zajmujący się medycyną mitochondrialną twierdzą, że nasza odporność uzależniona jest od funkcjonowania mitochondriów w organizmie. Dlatego faktycznie ta kwestia wzbudza duże zainteresowanie i promuje się między innymi suplementy, które mają uzupełniać w organizmie te składniki, dzięki którym będzie on funkcjonował na wyższym poziomie i będziemy mieli gwarancję, że faktycznie pojedyncze komórki organizmu będą lepiej funkcjonowały.

Wybieraj dobre suplementy

Podstawowa kwestia to oczywiście znalezienie dobrych suplementów, które będą gwarantowały dostarczenie faktycznie tych najcenniejszych substancji. Jeśli chodzi o substancje mitochondrialne wymienić należy takie składniki jak: witamina C, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina b12, glutation, witamina k2 mk7, koenzym q10 czy mangan.

Jeśli w składzie suplementu te właśnie składniki się znajdują to można oczekiwać, że będzie to faktycznie dobry wybór jeśli chodzi o medycynę mitochondrialną.

Kompleksy witaminowe – co wybrać?

Oczywiście jeśli chodzi o dostępne suplementy to w ramach medycyny mitochondrialnej są nam proponowane różne produkty. Wśród nich każdy faktycznie może liczyć na takie propozycje, które dla niego będą najbardziej atrakcyjne. W tym momencie faktycznie tych rożnych propozycji jest już sporo, tylko najważniejsze będzie ich odpowiednie sprawdzenie, tak by faktycznie wybrać dla siebie taki produkt, który będzie gwarantował odpowiednia dawkę tych najcenniejszych substancji, które faktycznie będą decydować o tym, że organizm na poziomie komórkowym funkcjonował będzie lepiej.