Mitochondria i nasze zdrowie
Mitoceutyki

Mitochondria i nasze zdrowie

7 grudnia 2019

Mitochondria są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Kiedy mamy do czynienia z dysfunkcjami w ich działaniu pojawiają się rozmaite choroby i obniża się kondycja całego organizmu. Dlatego medycyna mitochondrialna zaleca substancje mitochondrialne, w których znajduję się między innymi glutation, witaminy czy minerały.

Jak wesprzeć mitochondria?

Suplementy diety należy stosować wyłącznie w sposób ukierunkowany. Specjalne badania laboratoryjne krwi wyjaśniają, gdzie występują niedobory. Puste zbiorniki można następnie napełniać w sposób ukierunkowany, bez nadmiernego zaopatrzenia. Mitochondria również potrzebują tlenu, aby móc prawidłowo działać. Uważa się, że wysoki poziom aktywności fizycznej prowadzi do odpowiedniego natlenienia. Bardziej sensowne jest codzienne przebywanie na świeżym powietrzu przez półtorej godziny, aby zrekompensować konsekwencje stałego siedzenia. Ma to bardzo silny wpływ na mitochondria.

Kiedy udać się do lekarza?

Wielu pacjentów korzysta z domowych środków medycyny ludowej: lekkie jedzenie, przerwy na odpoczynek lub oczyszczanie jelit są skutecznymi środkami i sprawiają, że niektóre leki są nawet niepotrzebne. Jeśli te środki nie są już skuteczne lub pacjenci nie wyzdrowieją w weekend, zaleca się wizytę u lekarza. Badanie laboratoryjne stanowi dobrą podstawę do terapii, ponieważ dostarcza szczegółowych informacji o status quo.

Środki terapeutyczne obejmują dożylne leczenie laserowe, ukierunkowane usuwanie niedoborów żywieniowych i eliminację problemów jelitowych. Medycyna mitochondrialna jest częścią medycyny konwencjonalnej. Jednak nie wszyscy lekarze postrzegają to w ten sposób. Chociaż istnieją szeroko zakrojone podstawowe badania nad mechanizmami działania mitochondriów, ale jak dotąd wciąż zbyt mało badań klinicznych. Nie ulega jednak wątpliwości, że styl życia i czynniki środowiskowe wpływają na funkcję mitochondriów.